Sázení: praktické informace

„Z mobilu se dá taky sázet, že jo?“
„Dá, ale jen u Tipsportu.“
„A ty ten nemáš rád, že jo?“
„Tak raději sázím u Betina. Tam, když prohraju, tak ty peníze aspoň půjdou na dostihy.“

V ČR je možné na dostihy sázet víceméně jen u dvou sázkových kanceláří – Betino a Tipsport. Zatímco Tipsport je klasická obchodní společnost, která nabízí sázky na všechny druhy sportů a zisk dělí mezi své majitele, u Betina si můžete vsadit jen na dostihy, jen na závodišti a jen během dostihového dne. Vydělané peníze se potom po odečtení nákladů vrací do sázkového provozu, takže pokud sázíte u Betina, podporujete vlastně dostihový sport.

Okénka Betina poznáte podle červenozeleného loga. Můžete si zde vsadit na vítězství nebo pořadí koně, případně spojit několik sázek do jedné. Nepotřebujete žádnou registraci, vsází se hotově z ruky do ruky. V Karlových Varech a v Mostě jiná okénka ani nenajdete, v Praze jsou na těch nejexponovanějších místech, například mezi padokem a dráhou.

Jedná se o kurzové sázky, takže případná výhra se řídí podle toho, jaký kurz byl v okamžiku, kdy jste sázku podali a který je také uveden na vašem tiketu. Maximální výhra je 20 000 korun na jednotlivou sázku nebo 10 000 korun na sázku akumulovanou, tzn. že pokud byste měli vyhrát víc, systém vám ani nedovolí si vsadit.

Logo Tipsportu je převážně modré a okénka má jen v Chuchli v prostoru pod tribunou. To ale tolik nevadí, protože u této kanceláře je možné sázet i pomocí webu či aplikace v chytrém telefonu či obdobném zařízení. Znamená to mimo jiné, že si můžete vsadit, i když na dostizích osobně nejste, nebo přímo od padoku či z tribuny.

Opět jde o kurzové sázky, omezení maximální výhry buď neexistuje nebo je mnohem vyšší než u Betina. Tipsport navíc u větších dostihů nabízí tzv. uličky. To jsou sázky, kdy si můžete vsadit na nějakou jinou událost související s dostihem než je přímo výhra či pořadí, například který ze dvou koní doběhne dřív, jakou barvu bude mít vítězný kůň nebo který z koní českého chovu se umístí nejlépe.

Kurzy u Tipsportu bývají v průměru vyšší než u Betina, takže vaše výhra může být potenciálně vyšší. Obecně by se dalo říci, že pokud vám jde o peníze a pohodlí, je pro vás tou pravou volbou Tipsport, ale pokud vám jde o dostihy a zábavu, není nad Betino.

Pokud byste se někdy zastavili na dostizích v Bratislavě, budete mít možnost zažít tzv. totalizátor. Tyto sázky byly dříve nabízeny i u nás a za dob ČSSR ani žádné jiné nebyly možné. Totalizátor funguje tak, že se všechny sázky na jeden dostih vloží jednoho fondu, který se pak podle nějakých matematických pravidel rozdělí mezi ty, kteří si vsadili správně.

Znamená to, že pokud jste vsadili na koně, na kterého nevsadil nikdo jiný, dostanete celou výhru vy. Naopak pokud byste sázeli na stejného koně jako většina jiných sázejících, vaše výhra moc velká nebude. Jinými slovy by se dalo říci, že kurz na jednotlivé koně se určí až po ukončení sázek, tj. v okamžiku startu dostihu, podle toho, jak lidé na daný dostih vsázeli.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.