Moje knihovnička, tudíž bez nároku na úplnost. Jestliže vás ale baví číst jako mne, může to být dobrý start pro případné další rozšiřování.
Dostihové ročenky: Vydává je vždy na konci roku Jockey Club a shrnují celoroční dění v českém turfu. Pokud jste ho sledovali také, nenajdete tady mnoho nového, ale mohli byste ocenit bohatý fotografický doprovod.
Ať nám koně jdou od Zuzany Schmiedové: Ze všech knih je pro začátečníka asi nejvhodnější, občas ale sklouzává k suchopárnosti a obsáhlým, ale nudným výčtům. Rozhodně ale není k zahození.
Život v sedle od Pavla Kováře: Autorizovaný životopis Josefa Váni, osminásobného vítěze Velké pardubické. Zemité a zajímavé čtení.
Dávat koním křídla od Petra Feldsteina: Oficiální životopis jiné legendy Velké pardubické – Václava Chaloupky.
Liverpoolský triumf Karla knížete Kinského od Kamily Pecherové: Málokdo ví, že v 19. století vyhrál Velkou národní steeplechase v Aintree Čech. Kniha je historiografickou studií o této události.
Příběhy lázeňských dostihů: Monografie vydaná ke stodvacátému výročí od založení závodiště Karlovy Vary – Dvory.
Dostihové sny Václava Luky od Martina Cápa: Velmi pěkná a kvalitně zpracovaná kniha – dá se z ní dovědět nejen o bošovické tréninkové centrále, ale i mnoho detailů o fungování dostihů obecně.
Romány Dicka Francise: Neuspořádaný, ale bohatý zdroj pohledů do dostihového zákulisí.
Angličtina
The Complete Encyclopedia of Horse Racing: Již několikáté vydání publikace shrnující to nejdůležitější z dostihové současnosti i historie. Slavná závodiště, dostihy, koně i jezdci z dávné i nedávné minulosti. Trochu suchopárné, zato výpravné a lesklé.
Ainslie’s Complete Guide to Thoroughbred Racing: Trochu bizarní příručka o tom, jak sázet, s velmi relativními informacemi, protože se týká silně odlišného amerického prostředí. Při střízlivém čtení ale nabídne mnoho zajímavých postřehů.