V této části budu postupně, víceméně nahodile, přidávat další informace a zajímavosti týkající se dostihů, pro ty, kteří se jimi chtějí zabývat hlouběji. Nepůjde ale o nic, co byste nenašli na jiných místech, v knihách nebo na webu.

Dražby a obchod

Dražba koní je jeden z pojmů či obrazů, které překračují hranice dostihového sportu i mezi laiky. Je pravda, že velká část prodeje a tedy i nákupu závodních koní probíhá právě na nich, ale nejde o jediný způsob, jak koně získat.

Základní informace o chovu

Dříve či později v dostihových zprávách narazíte na zmínky, že otec, matka či sourozenec nějakého koně vyhráli nějaký dostih. V tomto článku se dozvíte, proč se o tom mluví a co se tím zhruba myslí.

Dostihový rok

Dostihový program v průběhu jednoho roku zůstává poměrně stabilní a má nějakou logiku, takže pravidelní návštěvníci už vědí, co na ně v kterém bodě sezóny právě čeká.

Sázení: praktické informace

Trochu víc si povíme o tom, jak se dá sázet, spíše z technického hlediska – jak postupovat, kde vsadit nebo na jaké nezvyklé výrazy můžete narazit.

Rozestupy

Na rozdíl od jiných sportů je u dostihů zvykem neuvádět ve výsledcích jen čas, kterého kůň dosáhl, ale i odstup, který měl od koně, který doběhl o pozici před ním.