Před dvěma lety jsem poprvé přišel do Chuchle a od té doby jsem se začal o dostihy zajímat. Když jsem hledal některé základní informace, zjistil jsem, že si je musím skládat kousek po kousku z přečtených, vyposlechnutých či vypozorovaných náznaků a neexistují nikde podané přímo, aniž by byly skryté pod hromadou balastu. Proto existují tyto stránky a poskytovat takovéto informace je jejich hlavní účel.

Postupem času jsem zjistil, že mě baví o dostizích psát, takže tak činím, bez velkých ambicí, pro pár přátel. Abych nemusel pojmout příliš mnoho informací naráz, zaměřil jsem se na nastupující ročníky, z toho důvodu se na tomto webu dozvíte nejvíc o koních s rokem narození 2016 a později. Ze stejného důvodu je zde minimum informací o překážkových dostizích, v plánu ale je záběr webu postupně rozšiřovat.

Ačkoliv při Derby nebo Evropského dne žokejů cítím vzrušení jako ostatní a stejně jako všichni ostatní bedlivě sleduji favority, v něčem je pro mě právě tak zajímavý kůň, který doběhl na konci tabule v dostihu IV. kategorie. Kromě mé slabosti o outsidery je to dáno i zálibou v příbězích, a ty se odehrávají v těch nejvyšších i nejnižších patrech dostihového světa.

Dělat tento web mě těší. Minimálně v tomto okamžiku nejde o žádnou investici, ale čistě o zábavu. Nechci na něm vydělávat, to už se spíš stane to, že mi něco přelítne přes nos a všechno zruším nebo toho zničehonic nechám. S tím souvisí to, že budu vždy naslouchat dobře míněným radám, ale nebudu cítit potřebu komukoliv vyhovět.